Dipwork darbo valandų pildymas

Dipwork darbo valandų pildymas

Statybų sektoriuje ir kitose srityse, kur darbuotojai turi pildyti darbo valandas, o vadyba jas tikrinti ir tvirtinti, dažnai būna didžiulis galvos skausmas abiems pusėms. Dirbantiems statybininkams norėjome suteikti maksimalų patogumą.

Baigus darbus, užtenka prisijungti prie Dipwork.com paskyros ir pažymėti kiek valandų išdirbta būtent tą dieną. Jei tą dieną nedirbote galima pažymėti jog sirgote, baigėsi darbai prie objekto, kokie darbai buvo atliekami ar net prie kokio objekto buvo dirbta. Darbo valandas pildyti nebūtina tą pačią dieną, yra galimybės užpildyti kitą dieną, ar net trečią dieną. Ne visada žmonės tam randa laiko, kartais tiesiog norisi atsipūsti po visos dienos darbų. Jei darbuotojas užmiršta užpildyti valandas, jis gauna priminimą el. paštu.

Dizainas, vartotojo pusė

Kaip ir Dipwork kūrybos vadovas Remigijus yra ne kartą minėjęs, jog geriausias dizainas yra tada, kai žmogus jo nepastebi, veiksmus atlieka organiškai. Iš dizaino dalies, naudojamos firminės Dipwork spalvos, savaitinis kalendorius, kurio pagalba galima patogiai vaikščioti su rodyklėmis per mėnesio dienas, bei žemiau esančius blokus, kur išskirtos savaitės dienos.

Darbo valandų pildymo puslapyje skirtingomis spalvomis išskiriamos dienos. Pavyzdžiui žalia - užpildytos darbo valandos, oranžinė - neužpildytos, o pilka spalva - ši diena. Taip darbuotojai gali lengvai skirti dienas. Pasirenkant dienos valandų pildymą, galima aprašyti, ką tą dieną darbuotojas dirbo. Kartais būna tokių atvejų, kada darbuotojų palikti komentarai praverčia skaičiuojant atlyginimą. Jei tą dieną darbuotojas nedirbo, turi pasirinkti priežastį kodėl: sirgo, turėjo važiuoti į kitą objektą ir pan.

Kelionės žurnalo pildymas

Nuo 2020 metų Dipwork darbo valandų pildyme atsirado naujovių. Jei darbuotojas išvažiuoja į komandiruotę su nuosavu automobiliu, jam kartu su darbo valandomis reikia pildyti ir kelionės žurnalą. Nelieka jokių popierinių variantų, tik reikia užpildyti kiek nuvažiuota kilometrų, kelionės pradžios ir pabaigos vietas. Trys laukeliai vietoje krūvos lapų, fotografavimo ir siuntimo vadybai el. paštu. Kaip ir visuose procesuose, Dipwork siekia automatizavimo ir minimalizmo.

Kaip gimė idėja

Kai tik pradėjome Dipwork veiklą, administracijoje dirbo 5 žmonės, 10-20 statybos darbuotojų, darbo valandas pildė, prižiūrėjo, tvirtino įmonės direktorius Mantas Galminas. Sistemos poreikis atsirado didėjant darbuotojų kiekiui.

Įmonėje perkopus 100 darbuotojų, įmonės direktorius Mantas Galminas, IT vadovas Andrius Šliaužys ir kūrybos vadovas Remigijus Armalavičius pradėjo kurti planus apie darbo valandų pildymo supaprastinimą mums patiems, bei mūsų statybininkams. Automatiškai didėjant žmonių kiekiui, padaugėjo neatitikimų, klaidų ir gerokai išaugo laiko sąnaudos. Buhalterijos skyriui taip pat buvo pakankamai sunku su darbo valandų suvedimu ypač kai darbuotojų skaičius pradėjo viršyti 100 darbuotojų skaičių.  Susidūrėme ne tik su nepatogumais, bet ir pradėjo trūkti laiko.

Dvi medalio pusės

Pildant darbo valandas, kaip ir minėjome aukščiau, turime dvi vartotojų puses: mūsų statybos specialistus, kurie po darbų turi užpildyti išdirbtas darbo valandas, bei mūsų administracija, kuri dirba su darbo valandų priežiūra. Administracijos kelias ilgesnis, kadangi atsakinga vadyba turi dar patikrinti valandas, pasitvirtinti su užsakovais ir tik tada patvirtintą informaciją perduoti buhalterijai.

Jei įdomu statybos darbai Lietuvoje ir Skandinavijoje, užsiregistruokite: spauskite čia